Buizen isoleren, radiatorfolie aanbrengen, gloeilampen vervangen door spaarlampen. Het zijn maar enkele eenvoudige energiebesparende maatregelen, die toch een flinke besparing in de schoolportemonnee bete kenen. Check in de lijst ‘Kleine energiebesparende maatregelen’ welke acties voor jouw school haalbaar zijn.
Scholen die van de inspectie een ‘gunstig advies’ kregen, worden niet langer opgevolgd. Instellingen met een ‘gunstig advies beperkt in de tijd’ wel. De inspectie brengt de school twee weken vooraf op de hoogte. Die moet met relevante informatie aantonen dat ze de tekortkomingen heeft aangepakt. De instelling bepaalt zelf welke informatie ze voor de verantwoording geeft. Voorbereidende documenten bezorgen aan de inspectie hoeft niet meer.
Heeft jouw school al een EPC? Heel wat scholen hebben nog geen energieprestatiecertifi caat (EPC). Dat moest nochtans uiterlijk 1 januari 2009 voor alle schoolgebouwen groter dan 1 000 m². Het EPC stelt het energieverbruik van het schoolgebouw vast en vergelijkt het met gelijkaardige gebouwen. Het bevat ook advies voor energiebesparende maatregelen. In de loop van 2010 start het Vlaams Energieagentschap met controles.
Kunnen jouw leerlingen overweg met een kalender? Op 27 mei 2010 vindt een peiling naar de beheersing van eindtermen uit de domeinen tijd, ruimte, maatschappij en brongebruik van het leergebied wereldoriëntatie plaats bij een steekproef van 4000 leerlingen van het zesde leerjaar van ongeveer 110 lagere scholen uit Vlaanderen en 60 lagere scholen uit het Brussels Hoofdstedelijk Gewest.
Nederlands secundair onderwijs Kennen jouw leerlingen de spellingregels? Op 18 mei 2010 vindt een peiling naar de beheersing van de eindtermen Nederlands lezen, luisteren en spreken plaats bij een steekproef van ongeveer 4 100 leerlingen van het tweede leerjaar van de derde graad aso, tso en kso in 159 secundaire scholen.