advertentie

CLB biedt vaccin aan tegen baarmoederhalskanker

schrijf een reactie

Vanaf volgend schooljaar kunnen meisjes in het eerste jaar secundair zich laten inenten tegen baarmoederhalskanker door de centra voor leerlingenbegeleiding. Het gaat niet om een verplicht vaccin. De ouders moeten er hun toestemming voor geven.

Vanaf volgend schooljaar zullen de CLB’s alle meisjes in het eerste jaar secundair de vaccinatie aanbieden. Aan zo’n 35.000 meisjes dus. De meisjes voor wie hun ouders de toestemming tot vaccinatie geven, zullen drie inentingen krijgen in de loop van het schooljaar.

Dit aanbod geldt enkel voor de meisjes in het eerste jaar secundair. Meisjes in het tweede jaar secundair en ouder kunnen zich niet door het CLB laten vaccineren. Die kunnen daarvoor wel bij hun huisarts terecht.

In 97% van de gevallen is het “Human Papillomavirus” (HPV) oorzaak van baarmoederhalskanker. Van dat virus bestaan verschillende varianten, net zoals bij het griepvirus. De vandaag beschikbare vaccins beschermen tegen zowat zeven op de tien HPV-types. Het vaccin biedt dus een behoorlijk hoge beschermingsgraad, maar sluit baarmoederhalskanker niet volledig uit. De grootste effectiviteit wordt behaald als de vaccinatie gebeurt vooraleer er seksuele contacten zijn.

Er komt nog een informatiefolder op initiatief van de overheid.

Schrijf een reactie op dit artikel