Papa’s bestaan er in alle soorten en maten. Elke papa heeft zijn manier om problemen aan te pakken, met emoties om te gaan, grenzen te stellen… Papa’s in hokjes steken, gaat niet. Wel lijkt jouw papastijl vaak op een van deze typetjes. Kruis aan en pik er de papa uit die het meeste op jou lijkt. Of stel een mixpap samen. Van welke papa leer jij het meest?
BROONWINPAPS
@ Jij werkt hard zodat je gezin niets tekort komt.
@ Je vindt dat je door je harde werk vrije tijd verdient.
@ Je bent van op je werk met je gezin bezig: op je bureau staan foto’s, je belt of stuurt mailtjes.
@ Vooral mama neemt de taken thuis op zich. Dat is zo afgesproken.
@ Je komt niet vaak op school. Om met huiswerk te helpen ben je meestal te laat. Je hoort het wel als er problemen zijn.
Jij bent broodwinpaps! Je vindt je werk belangrijk. Gebruik je flexibele uren om naar een oudercontact te gaan of samen te spelen… Blijf met je partner communiceren. Ga er niet van uit dat zij alles zal doen.Neem je af en toe eens iets over?
@ Jij zet de bakens uit: wat mag, wat niet, welke straf krijgt je kind…
@ Je kinderen kijken naar je op, maar hebben soms wat schrik van je.
@ Als je kinderen steun of een luisterend oor nodig hebben, zoeken ze eerder mama of grootouders op.
@ Je kijkt liever van op een afstand toe of de kinderen fijn spelen dan zelf mee te doen.
@ Goede punten vind je belangrijk. Je weet welke toekomst je voor je kinderen wil.
Jij bent kompaspaps! Jij zet de lijnen uit. Luister ook naar je gezin.Wacht niet tot je moet ingrijpen, maar speel actief mee. Beloon je kinderen als ze iets goed doen. Vraag je je soms af of ze zich goed voelen bij de keuzes die jij voor hen maakt?
@ Jouw eerste beroep is ‘papa zijn’. Pas dan komt de rest.
@ Je volgt elke stap van je kinderen: oudercontact, sportwedstrijden… Je bent hun grootste supporter.
@ Thuis lees je voor, ruim je mee op, kook je, speel je…
@ Je vrije tijd spendeer je met je gezin. Als je samen met vrienden afspreekt, gaan de kinderen mee.
@ Je geeft graag je verlof op voor je zieke kind.
Jij bent flexipaps! Je doet kunst- en vliegwerk om niets van je kinderen te missen. Maar geef je ze ruimte om dingen zonder jou te doen? Dat moeten ze ook leren. Neem ook tijd om te doen wat jou (en je partner) gelukkig maakt. Zonder kinderen.
@ Je haalt plezier uit je kinderen. Van dagelijkse sleur blijf je weg.
@ Jij kiest voor exclusieve samenmomenten: kamperen, fietsen, kampen bouwen…
@ Je bent geen prater. Als je kind zich slecht voelt, doe je liever samen iets leuks dan erover te praten.
@ Je wil je kinderen zoveel mogelijk laten zien. Bij jou hebben ze de tijd van hun leven.
@ Huiswerk opvolgen, de brooddoos klaarmaken: dat laat je liever aan anderen over.
Jij bent pretpaps! Je wil plezier. Ga na hoe je dagelijkse activiteiten ook leuk kan maken: koken, overhoren,voorlezen… Doe niet alleen ‘gek’. Neem je kinderen serieus en zorg dat zij jou serieus nemen. Probeer te luisteren en geef af en toe een schouderklop.
@ Jij zorgt ervoor dat alles in je gezin vlot verloopt.
@ Je luistert en bekijkt de problemen en conflicten van op een afstand. Zo kan je voor iedereen een aanvaardbare oplossing uitwerken.
@ De kinderen komen naar jou als ze hun huiswerk niet kunnen, als hun speelgoed kapot is, als ze ruzie hebben…
@ Je komt pas met de juf in contact bij problemen.
@ Je leert je kind om ijverig te zijn, ze leren veel van jou.
Jij bent fikspaps! Jij zorgt voor harmonie in het gezin. Maar stel je ook soms kwetsbaar op. Geef anderen de kans om de problemen waar jij mee zit,mee op te lossen. Los niet alles te snel zelf op. Laat je kinderen proberen, zet hen op weg, zoek samen de oplossing.
@ Je kinderen zie je als lastpakken. Je hebt daar geen geduld voor.
@ Je houdt je niet bezig met opvoeding. Mama’s kunnen dat beter.
@ Je bent vooral met jezelf, je werk en je vrije tijd bezig. Als je thuis bent, wil je dat de kinderen stil zijn. Je hebt het al zwaar genoeg.
@ Je kinderen zoeken aandacht door wild te doen, stout te zijn, ruzie te maken…
@ Hoe je kinderen op school presteren, is hun zaak. Mama volgt dat op. Jij kent daar toch niks van.
Jij bent spookpaps! Waar ben jij? Je kinderen willen met je praten en spelen, maar je blokt hen af. Daaromzoeken ze aandacht door lastig te doen. Toch ben je voor hen een voorbeeld. Daar ben je blijkbaar niet klaar voor. Hopelijk is je partner dat wel.








Dit is een geweldig artikel, dat echt ook de ‘zorgarbeid’ van de vaders in de kijker zet, valoriseert en ondersteunt. Jammer genoeg hebben heel wat gezinnen veel ‘keuzemogelijkheden’ wat betreft het opnemen en/of invullen van de vaderrol. Zowel de ‘capaciteiten’ van de vader in kwestie, als de mechanismen op de arbeidsmarkt en in de samenleving in het algemeen beperken vaak de keuzemogelijkheden die mensen zien. Flora werkt rond de toegang van mannen en vrouwen in kansarmoede tot de diverse rollen (loonarbeid, zorgarbeid, zelfarbeid en sociale arbeid), en het zou dan ook zeer boeiend kunnen zijn om dit soort ‘oefening’ (welk soort paps ben jij) te vertalen naar mensen in armoede, zodat ook zij op een aan hen aangepaste manier hun keuzeopties kunnen zien en mogelijks verbreden. Klasse, dat zou echt klasse zijn.
mijn papa speelt graag met mij en hij maakt er ook altijd tijd voor. Als mijn papa een dag niet speelt speelt hij de dag der na dubbel zo veel.Maar nu doen we verbouwingen dus mijn papa speelt nu maar weinig.Ik hoop dat hij na de verbouwingen terug veel met mij speelt?
Onze Papa is een mengelingske van een beetje alles samen.
Veel goede kantjes en enkele slechte kantjes.
Maar geen enkele papa is perfect zoals ook de mama’s niet perfect zijn.
Een ding is zeker dat we aan onze Papa heel veel hebben en altijd op hem zullen kunnen rekenen.
Conclusie; onze papa staat niet in dit lijstje, zoals onze papa bestaan er geen twee
Mama en Yari