Klasse voor ouders

Ouders op School

Ben jij actief betrokken bij de school van je kind? Hier vind je handige praktijkvoorbeelden uit heel Vlaanderen.

Alle berichten in Ouders op School

“Op een groene speelplaats pesten ze minder”

De Wonderfluit

“Net een gevangenis met die hoge muren, die grijze stenen en die stalen poort”, dacht Ann, mama van Cis en Douwe toen ze de school zag waar ze haar kind wilde inschrijven. Twee jaar later is al heel wat beton op de speelplaats verdwenen en keuvelen kinderen gezellig in de wilgentunnel of op de boomstammen.

Boekenplezier in de gezellige schoolbib

Schoolbib

Met verf en kussens bouwden drie mama’s het oude studielokaal van ’tžKlein Atheneum in Tienen om tot gezellige schoolbibliotheek. Isabelle Wertoy (29): “Kinderen komen hier boeken lezen in de middagpauzes, we geven boekentips en lezen hen verhalen voor.”

Mama Mundi brengt moeders samen

mama

Mama’s uit de hele wereld leren elkaar kennen dankzij een koffieklets, een kookactiviteit of een wandeling.

“Mama is WC-madam”

wcmadammen medium

“De blikken van de kinderen terwijl ze raden wie onder de pruik en de schort zit, vind ik prachtig”, vertelt mama en WC-madam Els Plessers (40). “Dit project is eenvoudig én leerrijk maar het is ook gewoon leuk om te doen.”

Een snoezelnest op school

snoezelnest

“Snoezelen is een samentrekking van snuffelen en doezelen”, zegt snoezelmama Marleen Hugelier (47). “We leren de kinderen genieten van hun zintuigen.”