Vlaanderen
Klasse.be

Museum en Expo

Lerarendag – Op bezoek bij de Europese instellingen

Mensen zwaaien met europese vlaggen

Word als VIP onthaald tijdens de Opendeurdag van de Europese instellingen. Neem deel aan de infomarkt met activiteiten voor het hele gezin. Geniet exclusieve toegang tot een boekvoorstelling in de perszaal van de Europese Commissie, gevolgd door een drankje. Zet je reis verder naar het Europese Parlement en maak kans op een ontmoeting met een Belgisch europarlementslid. Én laat je inspireren door partnerscholen in de workshop ‘Europa in je klas’.

zaterdag 6 mei 2023


Programma

10 u onthaal bij de Europese Commissie in het Berlaymont-gebouw.
Tussen 10u – 18u vrij doorlopend bezoek aan de infomarkt met goodies en activiteiten voor het hele gezin.

Voormiddag

10u15 – 11u / Gelegenheid tot geleid bezoek aan de vergaderzaal van het College der Commissarissen (13e verdieping)

11u15 – 12u30 / Mini-seminarie ‘Europa in de klas’

12u30 – 13u / Receptie met een drankje

Namiddag

Vanaf 14u / Doorlopend elke 10 minuten zijn er geleide bezoeken in het halfrond van het Europees Parlement

  • Kans op een meet & greet met een Europarlementslid
  • Wat is een EPAS-school? Een leraar vertelt.
  • Workshop ‘Stemrecht voor 16- en 17-jarigen’ i.s.m. Ambrassade of Bataljon voor leraren uit de 2e en 3e graad secundair onderwijs. Uitleg over educatief aanbod ‘verkiezingen in de klas’.

Jouw voordeel

Gratis voor de leraar, een extra volwassene en maximum 2 kinderen.

Voorwaarden

Toon je Lerarenkaart aan het onthaal.

Inschrijven

Schrijf je online in voor de lezingen en activiteiten van jouw keuze. Dat kan via dit formulier van de Europese Instellingen.

Wees er snel bij want plaatsen zijn beperkt!


Waar?

  • Brussel – Europese Commissie – Berlaymontgebouw – Wetstraat 200
    Plan je route
  • Brussel – Europees Parlement – Paul-Henri Spaakgebouw – Wiertzstraat 60
    Plan je route

Voorzieningen

  • Toegankelijk met een rolstoel
Voeg dit voordeel toe aan je bewaarde voordelen

Log in om te bewaren