Milieu-educatie
Expo Op zoek naar…
Met de expo Op zoek naar … het einde van de wereld! Een klimaatexpeditie aan boord van de ‘Belgica’ scheep je bij het BELvue museum in voor een unieke bootreis, 125 jaar na de Belgische expeditie naar Antarctica. Je volgt het wetenschappelijke avontuur aan boord van het poolschip Belgica, maar je ervaart al snel dat Antarctica vandaag niet meer is wat de bemanning toen ontdekte. Je leert over de hedendaagse klimaatuitdagingen en je wordt gedwongen tot nadenken over je eigen rol bij het opbouwen van een nieuwe en duurzame wereld.
Van woensdag 4 oktober 2023 t.e.m. zondag 4 februari 2024
Programma voor je klas
Doelgroep
Vanaf 6 jaar.
Omschrijving
Het BELvue museum biedt klimaatworkshops aan voor lager en secundair onderwijs. In deze workshops ontdekken je leerlingen de huidige klimaatproblematiek via de expo Op zoek naar… het einde van de wereld! Een klimaatexpeditie aan boord van de Belgica en een rollenspel.
Er worden drie workshops aangeboden:
- Expeditie Inclusie | 1e tot 4e leerjaar lager onderwijs
Dit coöperatief en toegankelijk spel helpt leerlingen om klimaatproblemen aan te pakken. Via spelletjes maken ze eerst kennis met de tentoonstelling en het grote avontuur van de Belgica. Daarna moeten ze elkaar helpen om een kolonie pinguïns in nood te redden van het smeltende pakijs. Deze inclusieve spelervaring zet in op spelplezier en de bewustwording over mensen met een beperking. Leerlingen, met of zonder beperking, ontdekken de wereld van anderen. Dit spel werd ontwikkeld door De Ouders vzw. - 5e leerjaar lager onderwijs tot 2e jaar algemeen, technisch en beroepssecundair onderwijs
Je leerlingen verkennen eerst de tentoonstelling. Daarna lossen ze raadsels op en spelen ze ludieke en activerende spelletjes, om op een andere manier over klimaatverandering te leren. - 3e tot 7e jaar algemeen, technisch en beroepssecundair onderwijs
Je leerlingen verkennen eerst de tentoonstelling. Daarna nemen ze deel aan een rollenspel over de milieu-impact van vleesconsumptie. Ondanks verschillende standpunten leren de leerlingen via constructieve dialoogtechnieken tot een gezamenlijke oplossing te komen.
Voor de workshops van de 2e en 3e graad secundair onderwijs, deelt het BELvue museum pedagogische tools op haar website.
Je kan de handleidingen daar downloaden.
Praktische informatie
- Je kan een workshop volgen van 16 oktober 2023 tot 2 februari 2024. Je moet op voorhand online reserveren. Als geen enkele datum past of als je specifieke verzoeken hebt, kan je een email sturen.
- Een workshop voor je klasgroep kan vanaf 12 toto max. 24 deelnemers.
- Een workshop duurt een halve dag.
- De workshops zijn gratis. Als je de workshop minder dan 5 weken voor de gereserveerde datum annuleert, wordt 300 euro aangerekend.
- Er is geen lunchruimte voorzien in het BELvue museum. Indien er plaats is, kan je bij BIP (Brussel Info Plein) gratis een zaal reserveren. BIP bevindt zich tegenover het BELvue museum.
Past bij deze vakken
- Aardrijkskunde
- Aardrijkskunde & biologie
- Geschiedenis & cultuur
- Techniek & praktijk
- Wereldoriëntatie
- Wiskunde & exacte wetenschappen
Jouw voordeel
Gratis voor alle bezoekers.
Waar?
Expo Op zoek naar…
BELvue museum
Paleizenplein 7
1000 Brussel
België
Contact
Algemene contactgegevens
- 02 500 45 54
- info@belvue.be
- belvue.be
- facebook.com/BELvuemuseum
- twitter.com/belvuemuseum
- instagram.com/belvuemuseum
Educatieve gegevens
Voorzieningen
- Aangepaste toiletten
- Klapstoelen beschikbaar
- Lift
- Toegankelijk met een rolstoel
- Voorzieningen voor hulp- en geleidehonden
Log in om te bewaren