Klik & Print
Speeddate met collega’s om meer samen te werken
Wil je graag eens bij een collega in de les gaan kijken? Met collegaās een werkgroep oprichten? Of eens samen les geven? Print dan deze tickets. Deel ze uit aan collega’s of organiseer een speeddate op school. De leraren van het Koninklijk Atheneum in Etterbeek gingen alvast aan de slag.
Bekijk de video van elkaar leren en beter samenwerken
Download hier de kaartjes en deel ze uit of organiseer een speeddate op school.
Sofie Robberechts: “Een school groeit enorm als leraren hun expertise delen. Bij ons op school zetten we daar dan ook heel graag op in. Maar dat is een cultuur die niet zomaar ontstaat. Een ludieke actie als deze brengt spontaan een dialoog op gang. Zo ontstaan heel snel creatieve vakoverstijgende ideeĆ«n.”
Sofie Robberechts: “De voordelen zijn enorm: de leerwinst van je leerlingen stijgt, het lerarenkorps voelt zich meer gesteund en samenwerken vermindert de druk. Leraren beseffen plots dat ze er niet alleen voor staan en dat komt de sfeer op school enorm ten goede.”
Een cultuur van kennis delen moet groeien. Speeddaten met kaartjes werkt drempelverlagend
Sofie Robberechts
Kwaliteitscoƶrdinator KA Etterbeek
Klasse is ook toegankelijk voor blinde en slechtziende lezers.
Klik hier voor de tekstversie van de kaartjes.
Klasse is ook toegankelijk voor blinde en slechtziende lezers.
Klik hier voor de tekstversie van de kaartjes.
- Delen we elke vrijdag een succesverhaal uit onze klas?
- Kom jij mijn les observeren?
- Zullen we een werkgroep oprichten?
- Samen brainstormen bij een koffie?
- Mag ik bij jou een les volgen?
- Stellen we samen een examen op?
- Wil je je mening geven over mijn cursus?
- Zal ik jouw les eens geven en jij mijn les?
- Zullen we onze klassen eens samenvoegen?
- Werken we samen een projectdag uit?
- Doen we een oudercontact samen?
- Wil jij mijn mentor zijn?
- Geven we samen eens les?
- Samen brainstormen bij een koffie?
- Zullen we eens van klas wisselen?
- Kan ik een leerling van je helpen?
- Zullen we samen een PowerPoint maken?
- Wil jij me helpen met een leerling?
- Maken we samen een Pinterest-bord?
- Wisselen we lesmateriaal uit?
- Delen we elke vrijdag een succesverhaal uit onze klas?
- Kom jij mijn les observeren?
- Ga je mee een andere school bezoeken?
Log in om te bewaren
S.V.
12 januari 2016Ik was onlangs tijdelijk directeur in een school en ben nu, weliswaar op een andere school, leerkracht. In deze school wordt enorm hard ingezet op samenwerken. Teamteaching is een succesverhaal op deze school! Dit komt de werkhouding van leerkrachten onderling ten goede, maar ook de leerlingen worden er alleen maar beter van. Het verschil in kwaliteit tussen beide scholen is hierdoor enorm!!
Laat een reactie achter