Vlaanderen
Klasse.be

Klik & Print

Dag van de Directeur: waardering die blijft hangen met een gedicht

  • 15 januari 2026
  • 2 minuten lezen

Op 31 januari is het Dag van de Directeur. Hét moment om schoolleiders te laten voelen hoe cruciaal ze zijn voor de kwaliteit van ons onderwijs. En onmisbaar bij jou op school. Met deze poëzieposter geef je die waardering een blijvende plek én een eigen twist.

Dag van de Directeur: waardering die blijft hangen met dit gedicht

Jouw persoonlijke boodschap maakt het af!

Vul het gedicht voor de directeur ook zelf aan. Schrijf op de bijbehorende kaartjes een sterke eigenschap of een bijzonder moment waar jij dankbaar voor bent. Denk aan hoe je directeur positief blijft, ook als het druk is, hoe die een oudergesprek aanpakt of elke middag in de lerarenkamer eet. Of vind inspiratie in het kernprofiel.

Vraag ook collega’s, ouders en leerlingen om mee te doen. Verzamel alle kaartjes – van respectvol en rolmodel tot luisterend oor – en maak een wolk van waardering rond de poster. Zo wordt het gedicht niet alleen een cadeau, maar een warme, persoonlijke boodschap van het hele team. 

Dag van de Directeur: waardering die blijft hangen met dit gedicht

Aan de slag!

  1. Print de poster met het gedicht voor de directeur:
  2. Druk de bijbehorende blanco kaartjes af. 
  3. Hang de poster op in de buurt van jouw directeur. 
  4. Plak de extra kaartjes rond het gedicht.  
  5. Hang de poster op nog andere opvallende plekjes: aan de schoolpoort, op de klasdeur, op de deur van de toiletten, in de lerarenkamer …  Laat je het gedicht ook na de Dag van de Directeur hangen? 

Dichter en performer Myriem El-Kaddouri schreef op vraag van Klasse dit gedicht voor Dag van de Directeur 2026 – die vieren we dit jaar op vrijdag 30 januari. Haar woorden zetten hun krachtige rol in de kijker. 

Lotte Kerremans

Voeg dit artikel toe aan je bewaarde artikels

Log in om te bewaren


Laat een reactie achter